Lucquy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lucquy
Komunë
noform
Pamje nga Lucquy
Vendndodhja
Lucquy is located in Franca
Lucquy
Lucquy
49°31′58″V 4°28′40″L / 49.532777777778°V 4.4777777777778°L / 49.532777777778; 4.4777777777778Koordinatat: 49°31′58″V 4°28′40″L / 49.532777777778°V 4.4777777777778°L / 49.532777777778; 4.4777777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.07 km2
Popullsia 599 banorë
Dendësia 118 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08300
INSEE 08262


Lucquy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Lucquy ka një popullsi prej 599 banorë dhe sipërfaqe 5.07 km², me një dendësi prej 118 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lucquy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale