Ludbreg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ludbreg
—  Qytet  —
Pamje nga Ludbreg

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Varaždin
Statistika dhe Territori
Koordinatat 46.25°0′0″V 16.61°0′0″L / 46.25000°V 16.61000°L / 46.25000; 16.61000 (Ludbreg)Koordinatat: 46.25°0′0″V 16.61°0′0″L / 46.25000°V 16.61000°L / 46.25000; 16.61000 (Ludbreg)
Popullsia 3.604 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Ludbreg is located in Kroacia
Ludbreg
Ludbreg

Ludbreg (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë VaraždinKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 3604 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 3594 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 3465 banorë. Popullsia ka ndryshuar me 0.28%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ludbreg – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Varaždin