Lumes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lumes
Komunë
noform
Pamje nga Lumes
Stema_figura
Vendndodhja
Lumes is located in Franca
Lumes
Lumes
49°44′07″V 4°47′02″L / 49.735277777778°V 4.7838888888889°L / 49.735277777778; 4.7838888888889Koordinatat: 49°44′07″V 4°47′02″L / 49.735277777778°V 4.7838888888889°L / 49.735277777778; 4.7838888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.14 km2
Popullsia 1172 banorë
Dendësia 191 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08440
INSEE 08263


Lumes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Lumes ka një popullsi prej 1172 banorë dhe sipërfaqe 6.14 km², me një dendësi prej 191 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lumes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale