Lumi i Solnanit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Lumi Solnan

Solnan (Frëngjisht: le Solnan) është lum me 61.6 kilometra i gjatë. Lumi ndodhet në departamentet Ain dhe Saône-et-Loire në lindje të Francës.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]