Jump to content

Luna, la heredera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Luna, la heredera, (Trashëgimtarja hëna) është një telenovelë nga Kolumbia e vitit 2004.

Regjisore : Diana Avila dhe Mario Gonzalez

Shkrimtar : María Eugenia Argomedo dhe Paola Arias.

U transmetua me 22 korrik 2004, dhe kishte si këngë kryesore "A Gritos de Esperanza" kenduar nga Alex Ubago.

Aktorët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Alejandro de la Madrid ... Rodrigo Lombardo

Gaby Espino ... Luna Mendoza

Christian Meier ... Mauricio García

Valentina Acosta ... Alicia

Gustavo Angarita ... Jacinto

Bianca Arango ... Katia

Juan Carlos Arango ... Ignacio

Rita Bendek ... Carlota

Felipe Calero

Sain Castro ... Silvio )

Naren Daryanani ... Andres