Luogosanto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Luogosanto
Qytet
noform
Pamje nga Luogosanto
Vendndodhja
 Luogosanto is located in Itali
 Luogosanto
 Luogosanto
41°03′00″V 9°12′18″L / 41.050°V 9.205°L / 41.050; 9.205Koordinatat: 41°03′00″V 9°12′18″L / 41.050°V 9.205°L / 41.050; 9.205
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 135.07 km2
Lartësia 321 m (m.n.d.)
Popullsia 1.883 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07020
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Luogosanto (Locusàntu, Logusàntu) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 135.07 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 321 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.883 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Komunat e provinca e Sasarit