Jump to content

Lupço Dimovski

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Lupço Dimovski (maqedonisht: Љупчо Димовски; i lindur më 9.4.1959, në Veles) është një politikan maqedonas nga Maqedonia e Veriut. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Lupço Dimovski kandidoj si pjesë e PSM-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Lupço Dimovski". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrë më 23 qershor 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)