Luras

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Luras
Qytet
noform
Pamje nga Luras
Vendndodhja
 Luras is located in Itali
 Luras
 Luras
40°56′06″V 9°10′26″L / 40.935°V 9.174°L / 40.935; 9.174Koordinatat: 40°56′06″V 9°10′26″L / 40.935°V 9.174°L / 40.935; 9.174
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 87.59 km2
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Popullsia 2.556 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07025
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Luras (Lùras, Lùrisi) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 87.59 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 508 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.556 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Luras – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Stampa:Komunat e provinca e Sasarit