Luz María

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Luz María është një telenovelë nga Peru, më e sukseshmja. U prodhua në 1998, me skenariste origjinale Delia Fiallo dhe regjisor Eduardo Macías.

Pati gjithsej 176 seri dhe u transmetua ne kanalin América Televisión, Peru.

Kolona zanore "Luz María" u këndua nga Gian Marco Zignago.

Versione të tjera[redakto | përpunoni burim]

Luz María është një version i ri i telenovelës Lucecita shkruar nga Delia Fiallo. Kjo telenovelë është dhënë me 7 versione gjithsej :

Interprete[redakto | përpunoni burim]

Prodhimi[redakto | përpunoni burim]