Ménil-Annelles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ménil-Annelles
Komunë
noform
Pamje nga Ménil-Annelles
Vendndodhja
Ménil-Annelles is located in Franca
Ménil-Annelles
Ménil-Annelles
49°26′23″V 4°26′41″L / 49.439722222222°V 4.4447222222222°L / 49.439722222222; 4.4447222222222Koordinatat: 49°26′23″V 4°26′41″L / 49.439722222222°V 4.4447222222222°L / 49.439722222222; 4.4447222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.15 km2
Popullsia 98 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08310
INSEE 08286


Ménil-Annelles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Ménil-Annelles ka një popullsi prej 98 banorë dhe sipërfaqe 9.15 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ménil-Annelles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale