Ménil-Lépinois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ménil-Lépinois
Komunë
noform
Pamje nga Ménil-Lépinois
Stema_figura
Vendndodhja
Ménil-Lépinois is located in Franca
Ménil-Lépinois
Ménil-Lépinois
49°22′43″V 4°17′06″L / 49.378611111111°V 4.285°L / 49.378611111111; 4.285Koordinatat: 49°22′43″V 4°17′06″L / 49.378611111111°V 4.285°L / 49.378611111111; 4.285
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.01 km2
Popullsia 142 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08310
INSEE 08287


Ménil-Lépinois është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Ménil-Lépinois ka një popullsi prej 142 banorë dhe sipërfaqe 18.01 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ménil-Lépinois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale