Maasbracht

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Maasbracht (kthjellim).


Maasbracht
—  woonplaats  —
stema_figuraMaasbracht vlag.gif
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Komuna Maasgouw
Koordinatat 51°08′31″V 5°53′23″L / 51.141944°V 5.889722°L / 51.141944; 5.889722 (Maasbracht)Koordinatat: 51°08′31″V 5°53′23″L / 51.141944°V 5.889722°L / 51.141944; 5.889722 (Maasbracht)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0475
Kodi Postar 6050-6051
Maasbracht is located in Hollandë
Maasbracht
Maasbracht

Maasbracht është një qytezë në Maasgouw, provinca LimburguHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Limburgu