Maasgouw

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Maasgouw (kthjellim).


Maasgouw
—  komuna  —
stema_figuraMaasgouw vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Kryeqëndra Heel e Maasbracht
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°09′00″V 5°53′00″L / 51.15°V 5.8833°L / 51.15; 5.8833 (Maasgouw)Koordinatat: 51°09′00″V 5°53′00″L / 51.15°V 5.8833°L / 51.15; 5.8833 (Maasgouw)
Sipërfaqja 58,02 km2
Popullsia 24.243 banorë 2011
Dendësia 417,84 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0475
Kodi Postar 6017, 6019, 6050-6051, 6067, 6097, 6099, 6107, 6109
Kodi statistikor 1641
Maasgouw – harta_foto
www.gemeentemaasgouw.nl

Maasgouw është një qytet dhe komunë në provincën LimburguHolandë me sipërfaqe 58.02 km² dhe popullsi 24243 banorë[1]. Heel e Maasbracht është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Limburgu