Maasdriel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Maasdriel (kthjellim).


Maasdriel
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Maasdriel.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Kerkdriel
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°46′00″V 5°20′00″L / 51.7667°V 5.3333°L / 51.7667; 5.3333 (Maasdriel)Koordinatat: 51°46′00″V 5°20′00″L / 51.7667°V 5.3333°L / 51.7667; 5.3333 (Maasdriel)
Sipërfaqja 75,49 km2
Popullsia 23.770 banorë 2010
Dendësia 314,88 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0418, 0487, 073
Kodi Postar 5320-5321, 5324-5325, 5327-5328, 5330-5331, 5333-5335, 6624
Kodi statistikor 0263
Kerkdriel is located in Hollandë
Kerkdriel
Kerkdriel
Maasdriel – harta_foto
www.maasdriel.nl

Maasdriel është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 75.49 km² dhe popullsi 23770 banorë[1]. Kerkdriel është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland