Machault

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Machault
Komunë
noform
Pamje nga Machault
Stema_figura
Vendndodhja
Machault is located in Franca
Machault
Machault
49°21′17″V 4°29′58″L / 49.354722222222°V 4.4994444444444°L / 49.354722222222; 4.4994444444444Koordinatat: 49°21′17″V 4°29′58″L / 49.354722222222°V 4.4994444444444°L / 49.354722222222; 4.4994444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.58 km2
Popullsia 510 banorë
Dendësia 31 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08310
INSEE 08264


Machault është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Machault ka një popullsi prej 510 banorë dhe sipërfaqe 16.58 km², me një dendësi prej 31 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Machault (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale