Macukulli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Macukull)
Jump to navigation Jump to search
Flag of Albania.svg Macukulli
Noimage.png
Emri: Lis
Qarku: Qarku i Dibrës
Rethi: Rrethi i Matit
Komuna: Komuna Macukull
Kryeplak: -
Popullsia: -
Kodi telefonik: -
Lartësia mbidetare: -
Gjerësia gjeografike: -
Gjatësia gjeografike: -
Web-faqe: s'ka

Macukulli është emër i një fshati në Shqipëri në komunën e emëruar me të njejtin emër.

Gjeografia[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Ekonomia[redakto | përpunoni burim]

Historia[redakto | përpunoni burim]

Shih dhe këtë[redakto | përpunoni burim]


Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]