Madremanya

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Madremanya
Qytet
Vendndodhja
Madremanya is located in Spanjë
Madremanya
Madremanya

Koordinatat: 41°59′24″V 2°57′25″L / 41.99°V 2.957°L / 41.99; 2.957

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Gironès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.7 km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Madremanya është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Gironès, të provincës Girona, në Katalonia. Madremanya ka 260 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]