Maià de Montcal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Maià de Montcal
Komunë
Vendndodhja
Maià de Montcal is located in Spanjë
Maià de Montcal
Maià de Montcal

Koordinatat: 42°13′V 2°44′L / 42.217°V 2.733°L / 42.217; 2.733

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Garrotxa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.28 km2
Popullsia 432 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Maià de Montcal është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrotxa, të provincës Girona, në Katalonia. Maià de Montcal ka 432 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17.28 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]