Mai Aizawa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mai Aizawa
Të dhënat personale
Emri i plotëMai Aizawa
Data e lindjes (1980-09-10) 10 Shtator, 1980 (39 vjeç)
Vendi i lindjesMie, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1999–2010Speranza FC Takatsuki148(52)
Ekipi kombëtar
1999–2002Japonia5(4)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Mai Aizawa (相澤 舞衣 Aizawa Mai?, lindur më 10 Shtator 1980) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 5 ndeshje dhe ka shënuar 4 gola.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1999 3 4
2000 0 0
2001 0 0
2002 2 0
Gjithsej 5 4

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]