Maisoncelle-et-Villers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Maisoncelle-et-Villers
Komunë
noform
Pamje nga Maisoncelle-et-Villers
Vendndodhja
Maisoncelle-et-Villers is located in Franca
Maisoncelle-et-Villers
Maisoncelle-et-Villers
49°35′49″V 4°54′35″L / 49.596944444444°V 4.9097222222222°L / 49.596944444444; 4.9097222222222Koordinatat: 49°35′49″V 4°54′35″L / 49.596944444444°V 4.9097222222222°L / 49.596944444444; 4.9097222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.08 km2
Popullsia 71 banorë
Dendësia 6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08450
INSEE 08268


Maisoncelle-et-Villers është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Maisoncelle-et-Villers ka një popullsi prej 71 banorë dhe sipërfaqe 11.08 km², me një dendësi prej 6 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Maisoncelle-et-Villers – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale