Maki Haneta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Maki Haneta
Të dhënat personale
Emri i plotëMaki Haneta
Data e lindjes (1972-09-30) 30 Shtator, 1972 (47 vjeç)
Vendi i lindjesJaponia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Matsushita Electric Panasonic Bambina
Ekipi kombëtar
1993–1997Japonia30(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Maki Haneta (埴田 真紀 Haneta Maki?, lindur më 30 Shtator 1972) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 30 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1993 5 1
1994 7 0
1995 8 0
1996 9 0
1997 1 0
Gjithsej 30 1

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]