Malandry

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Malandry
Komunë
noform
Pamje nga Malandry
Stema_figura
Vendndodhja
Malandry is located in Franca
Malandry
Malandry
49°34′48″V 5°11′46″L / 49.58°V 5.1961111111111°L / 49.58; 5.1961111111111Koordinatat: 49°34′48″V 5°11′46″L / 49.58°V 5.1961111111111°L / 49.58; 5.1961111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.87 km2
Popullsia 84 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08370
INSEE 08269


Malandry është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Malandry ka një popullsi prej 84 banorë dhe sipërfaqe 6.87 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Malandry – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale