Maldi Këlliçi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Maldi Këlliçi
Informacione
Zhanripop/rock
Profesion(e)kompozitor, tekstshkrues dhe mësues
Instrument(e)kitarë
Vite aktiv2004 -
Webfaqja
maldikellici.com

Maldi Këlliçi është një mësues i muzikës, kompozitor dhe tekstshkrues shqiptar, djali i komentatorit të sportit Skifter Këlliçi, që aktualisht jeton në Boston, Shtetet e Bashkuara. Këlliçi ka lindur në Tiranë, Shqipëri, dhe prej në moshë të re ka pasur interes për muzikën. Ai u zhvendos në Boston pasi i është ofruar një bursë studimi në Kolegjin e Muzikës Berklee, prej ku edhe diplomoi në vitin 2007. Ai është themelues i grupit muzikor The Off Chance, të cilit më pas u bashkëngjit edhe Jason Differ.[1][2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "THE OFF CHANCE PROFILE". http://bandguide.thephoenix.com/. Arkivuar nga origjinali origjinali më 6 janar 2016. Marrë më 3 janar 2016. Lidhje e jashtme në |website= (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Biografia". maldikellici.com. Marrë më 3 janar 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]