Mali Loshinj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mali Lošinj
—  Qytet  —
Pamje nga Mali Loshinj

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Primorje-Gorski Kotar
Statistika dhe Territori
Koordinatat 44.53°0′0″V 14.47°0′0″L / 44.53000°V 14.47000°L / 44.53000; 14.47000 (Mali Lošinj)Koordinatat: 44.53°0′0″V 14.47°0′0″L / 44.53000°V 14.47000°L / 44.53000; 14.47000 (Mali Lošinj)
Popullsia 5.960 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Mali Lošinj is located in Kroacia
Mali Lošinj
Mali Lošinj

Mali Lošinj (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Primorje-Gorski KotarKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 5960 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 5990 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 6296 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -0.5%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Primorje-Gorski Kotar