Maliq bej Libohova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Maliq bej Libohova

Ibrahim Maliq bej Libohova Asllan Pashali i njohur edhe thjesht si Maliq Libohova (Stamboll, 1896 - ?) ka qenë diplomat i shtetit shqiptar.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

U lind në Stamboll, i biri i Myfit bej Libohovës dhe Sheref hanëmit të Hilmi pashë Pojanit-Gjiridli, nga martesa e dytë e të atit pati një vëlla, Elmas beun.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Vlora, Eqrem bej (2003). Kujtime 1885-1925. Përkthyer nga Afrim Koçi. Tiranë: IDK. fq. 601. ISBN 99927-780-6-7. {{cite book}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)