Manami Nakano

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Manami Nakano
Të dhënat personale
Emri i plotëManami Nakano
Data e lindjes (1986-08-30) 30 Gusht, 1986 (33 vjeç)
Vendi i lindjesHokkaido, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2005–2006Ohara Gakuen JaSRA37(23)
2007–2014Okayama Yunogo Belle161(51)
2015–2017Mynavi Vegalta Sendai47(7)
2017–AC Nagano Parceiro26(3)
Ekipi kombëtar
2010–2013Japonia12(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Manami Nakano (中野 真奈美 Nakano Manami?, lindur më 30 Gusht 1986) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 12 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2010 10 2
2011 0 0
2012 1 0
2013 1 0
Gjithsej 12 2

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2010, 2012, 2013 Japan Football Association(japonisht)