Manastiri Duboki Potok

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Manastiri Duboki Potok
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Çitlluku, Zubin Potok, Kosovë
Ndërtuar Shek. XIV - XVII
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 2003/48; LZVM
Nr. i referencës 2860

Manastiri Duboki Potok është një monument i trashëgimisë kulturore në Çitlluku, Zubin Potok, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër 2003/48 .

Referimet[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. 

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]