Manastiri i Premtit të Shenjtë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Manastiri i Premtit të Shenjtë
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Cerajë, Leposaviq, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 897/64; LZVM
Nr. i referencës 2867

Manastiri i Premtit të Shenjtë është një monument i trashëgimisë kulturore në Cerajë, Leposaviq, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 897/64 .

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. Burimi ka parametra të panjohur: |1= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]