Manastiri i Shën Qirjakut dhe Juditës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Manastiri i Shën Qirjakut dhe Juditës
Vendndodhja Dhuvjan, Gjirokastër, Gjirokastër, Shqipëri
Organi drejtues DRKK Gjirokastër
Emri zyrtar: Monument i trashëgimisë kulturore
Lloji Nën mbrojtje
Kriteret I
Përcaktuar 188610.06.1973
Nr. i referencës GJ119

Manastiri i Shën Qirjakut dhe Juditës është një monument i trashëgimisë kulturore në Dhuvjan, rrethi i Gjirokastrës, në qarkun e Gjirokastrës, Shqipëri [1]. Ky monument është i miratuar me numër "188610.06.1973".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E MONUMENTEVE: RRETHI I GJIROKASTRËS (PDF). Instituti i Monumenteve të Kulturës - Ministria e Kulturës. Marrë më 11 tetor 2016. 

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]