Manre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Manre
Komunë
noform
Pamje nga Manre
Vendndodhja
Manre is located in Franca
Manre
Manre
49°15′43″V 4°39′54″L / 49.261944444444°V 4.665°L / 49.261944444444; 4.665Koordinatat: 49°15′43″V 4°39′54″L / 49.261944444444°V 4.665°L / 49.261944444444; 4.665
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.5 km2
Popullsia 88 banorë
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08400
INSEE 08271


Manre është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Manre ka një popullsi prej 88 banorë dhe sipërfaqe 18.5 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Manre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale