Mapbox

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mapbox logo 2019.svg
Webfaqja mapbox.com
Komercial Po
Tipi i faqes Hartografia
Gjuha(t) e gjendshme Angleze
Lëshuar më 2004

Mapbox është një ofrues i hartave me porosi online për faqet e internetit dhe shërbimet si Foursquare, Pinterest, Evernote, Financial Times, The Weather Channel dhe über Technologies.[1] Që nga viti 2010, Mapbox është zgjeruar me shpejtësi në kategorinë e hartave me porosi, si një përgjigje ndaj zgjedhjve të kufizuara të ofruara nga ofruesit e hartave si Google Maps.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ http://www.washingtonpost.com/sf/brand-connect/wp/2013/07/22/the-new-cartographers/

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

www.mapbox.com