María la del Barrio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

María la del Barrio është një telenovela meksikane e prodhuar nga Angelli Nesma Medina për Televisa në vitin 1995.[1][2] Seri është një xhirim i Los ricos también lloran. María la del Barrio konsiderohet si një nga shfaqjet më të njohura dhe më të suksesshme në botë, duke u transmetuar në mbi 180 vende.[3] Është pjesa e fundit e Trilogía de las Marías.

Aktorët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "María la del Barrio" (në spanjisht). alma-latina.net. Arkivuar nga origjinali më 4 shtator 2011. Marrë më 12 mars 2016.
  2. ^ "Humble Maria / María la del Barrio". Arkivuar nga origjinali më 5 nëntor 2013. Marrë më 1 janar 2021. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ Reporter, Staff (27 shtator 2013). "Telenovela 'María, la del Barrio' Remake: Maite Perroni or Ximena Navarrete?". The Latin Post. Marrë më 2014-10-30. {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje e jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]