Mara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Mara
Qytet
noform
Pamje nga Mara
Vendndodhja
 Mara is located in Itali
 Mara
 Mara
40°24′32″V 8°38′10″L / 40.409°V 8.636°L / 40.409; 8.636Koordinatat: 40°24′32″V 8°38′10″L / 40.409°V 8.636°L / 40.409; 8.636
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.64 km2
Lartësia 257 m (m.n.d.)
Popullsia 612 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07010
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Mara (Màra) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 18.64 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 257 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 612 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Mara – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Stampa:Komunat e provinca e Sasarit