Mara Croatto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Mara Croatto është një aktore telenovelash e lindur më 2 shkurt 1969Caracas, Venezuela.

Vajza e Raques Montero dhe Tony Croatto. Ka jetuar më shumë në Puerto Riko. Tashmë rrin në Miami, Florida, USA. Ka qenë studente e Academia del Perpetuo Socorro ne San Juan, Porto Rico. U martua me Rey Rosello, i cili ishte vellai i Roy, dhe nipi i qeveritarit Pedro Rossello. Pati dy djem me te, Juan Alejandro dhe Michael Gabriel, i cili lindi me 15 prill 2001.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

1. El cimarrón (2006)

2. "Lotería" (2006)

3. "Decisiones" (2006)

4. "La ley del silencio" (2005) TV series .... Isabel

5. "Amor descarado" - Dashuri e pacipe (2003) TV series .... Chantal Burgos

6. "Gata salvaje" (2002) TV series .... Eduarda Arismendi (2002)

7. "Me muero por tí" (1999) TV series .... Helena

8. "La mujer de mi vida" .... Katiuska Cardona (1998)

9. "Aguamarina" (1998) TV series .... Verona Calatrava

10. "Guadalupe" (1994) TV series .... Diana

11. "Marielena" - Madalena (1992-1993) TV series .... Graciela

12. "Cadena braga" (1991) TV series

13. "Pobre diabla" - Hirushja e vogel (1990) TV series .... María Elena

14. "Amandote" - Carolina (1988)

14. "Por siempre amigos" (1987) TV series .... motra e Ricky Martin

15. "Tanairi" (1985) TV series .... (1985)