Maranwez

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Maranwez
Komunë
noform
Pamje nga Maranwez
Stema_figura
Vendndodhja
Maranwez is located in Franca
Maranwez
Maranwez
49°43′44″V 4°20′33″L / 49.728888888889°V 4.3425°L / 49.728888888889; 4.3425Koordinatat: 49°43′44″V 4°20′33″L / 49.728888888889°V 4.3425°L / 49.728888888889; 4.3425
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.03 km2
Popullsia 56 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08460
INSEE 08272


Maranwez është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Maranwez ka një popullsi prej 56 banorë dhe sipërfaqe 3.03 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Maranwez – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale