Marby

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marby
Komunë
noform
Pamje nga Marby
Stema_figura
Vendndodhja
Marby is located in Franca
Marby
Marby
49°49′45″V 4°25′46″L / 49.829166666667°V 4.4294444444444°L / 49.829166666667; 4.4294444444444Koordinatat: 49°49′45″V 4°25′46″L / 49.829166666667°V 4.4294444444444°L / 49.829166666667; 4.4294444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.35 km2
Popullsia 62 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08260
INSEE 08273


Marby është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Marby ka një popullsi prej 62 banorë dhe sipërfaqe 7.35 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Marby – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale