Marcq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marcq
Komunë
noform
Pamje nga Marcq
Vendndodhja
Marcq is located in Franca
Marcq
Marcq
49°19′11″V 4°55′37″L / 49.319722222222°V 4.9269444444444°L / 49.319722222222; 4.9269444444444Koordinatat: 49°19′11″V 4°55′37″L / 49.319722222222°V 4.9269444444444°L / 49.319722222222; 4.9269444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.61 km2
Popullsia 101 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08250
INSEE 08274


Marcq është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Marcq ka një popullsi prej 101 banorë dhe sipërfaqe 10.61 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Marcq (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale