Marcus Tulio Tanaka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marcus Tulio Tanaka
Tulio 20080622.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëMarcus Tulio Tanaka
Data e lindjes (1981-04-24) 24 Prill, 1981 (40 vjeç)
Vendi i lindjesSão Paulo, Brazili
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2001–2002Sanfrecce Hiroshima
2003Mito HollyHock
2004–2009Urawa Reds
2010–2015Nagoya Grampus
Ekipi kombëtar
2006–2010Japonia43(8)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Marcus Tulio Tanaka (lindur më 24 prill 1981) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 43 ndeshje dhe ka shënuar 8 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2006 5 1
2007 4 1
2008 10 2
2009 13 2
2010 11 2
Gjithsej 43 8

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]