Marek Ostrowski

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marek Ostrowski
Të dhënat personale
Data e lindjes22 nëntor 1959
Vendi i lindjesSkrwilno, Polonia
Data e vdekjes6 mars 2017
Vendi i vdekjesStockerau, Austria
Gjatësia1,73 m (5 ft 8 in)
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1977–1978Wisła Płock
1978–1979Stoczniowiec Gdańsk28(2)
1979–1982Zawisza Bydgoszcz52(0)
1982–1989Pogoń Szczecin171(24)
1989–1990VfB Union Mödling
1990–1995SV Stockerau
Gjithsej251+(26+)
Ekipi kombëtar
1981–1987Polonia37(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Marek Ostrowski (22 nëntor 1959 - 6 mars 2017) ishte futbollistë polakë i cili ka luajtur për kombëtaren polakeKampionatin e Futbollit më 1986.