22 Nëntor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga 22 nëntor)
Jump to navigation Jump to search

22 nëntori është dita e 326-të e kalendarit gregorian (dita e 327-të në vitin e brishtë) - kështu që deri në fund të vitit kanë mbetur edhe 39 ditë.


Muajt
Janari Korriku
Shkurti Gushti
Marsi Shtatori
Prilli Tetori
Maji Nëntori
Qershori Dhjetori
Ditët historike
Tetori · Nëntori · Dhjetori
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30


Ngjarje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lindje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Vdekje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Festa dhe përvjetore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referenca[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Në Maqedoni festohet Dita e Alfabetit [Alphabet Day celebrated in Macedonia], portalb.mk, 22 nëntor 2012, arkivuar nga origjinali më shtator 27, 2013, marrë më shtator 24, 2013