Marganell

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marganell
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Marganell is located in Spanjë
Marganell
Marganell

Koordinatat: 41°38′24″V 1°47′38.4″L / 41.64000°V 1.794000°L / 41.64000; 1.794000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Bages
Kryetari i Bashkisë Ramon Bisbal Baró
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.52 km2
Lartësia 291 m (m.n.d.)
Popullsia 292 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Marganellès, marganellesa
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 38′ 24″ Veri

1° 47′ 38.4″ Lindje


Marganell është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bages, të provincës Barcelona, në Katalonia. Marganell ka 292 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13.52 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]