Margny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Margny
Komunë
noform
Pamje nga Margny
Stema_figura
Vendndodhja
Margny is located in Franca
Margny
Margny
49°36′54″V 5°21′06″L / 49.615°V 5.3516666666667°L / 49.615; 5.3516666666667Koordinatat: 49°36′54″V 5°21′06″L / 49.615°V 5.3516666666667°L / 49.615; 5.3516666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.68 km2
Lartësia 250 m (m.n.d.)
Popullsia 169 banorë
Dendësia 25 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08370
INSEE 08275


Margny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Margny ka një popullsi prej 169 banorë dhe sipërfaqe 6.68 km², me një dendësi prej 25 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Margny (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale