Margraten

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Margraten (kthjellim).


Margraten
—  woonplaats  —
stema_figuraFlag of Margraten.png
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Komuna Eijsden-Margraten
Koordinatat 50°49′21″V 5°49′13″L / 50.8225°V 5.8202778°L / 50.8225; 5.8202778 (Margraten)Koordinatat: 50°49′21″V 5°49′13″L / 50.8225°V 5.8202778°L / 50.8225; 5.8202778 (Margraten)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 043
Kodi Postar 6251-6252, 6255, 6260-6262, 6265, 6267-6269, 6307
Margraten is located in Hollandë
Margraten
Margraten

Margraten është një qytezë në Eijsden-Margraten, provinca LimburguHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Margraten – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Limburgu