Margut

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Margut
Komunë
noform
Pamje nga Margut
Vendndodhja
Margut is located in Franca
Margut
Margut
49°35′03″V 5°15′39″L / 49.584166666667°V 5.2608333333333°L / 49.584166666667; 5.2608333333333Koordinatat: 49°35′03″V 5°15′39″L / 49.584166666667°V 5.2608333333333°L / 49.584166666667; 5.2608333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.53 km2
Popullsia 778 banorë
Dendësia 103 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08370
INSEE 08276


Margut është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Margut ka një popullsi prej 778 banorë dhe sipërfaqe 7.53 km², me një dendësi prej 103 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Margut – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale