Mari Miyamoto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mari Miyamoto
Të dhënat personale
Emri i plotëMari Miyamoto
Vendi i lindjesJaponia
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
OKI FC Winds
Ekipi kombëtar
1999Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Mari Miyamoto (宮本 真理 Miyamoto Mari?) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1999 1 0
Gjithsej 1 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]