Mariam Khalique

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mariam Khalique

Mariam Khalique është ish-mësuese e Malala Yousafzai. Pas përfundimi të shkollës së mesme në Swat, Mariam shkoi në kolegj dhe morri diplomën bachelor në ligj dhe sociologji. Por pasioni i saj për edukimi e shtyri që Mariami të vazhdojë mësimet Kolegjin dhe Shkollën Khushal.

Mariam mbajti një fjalim në vend të OKB-së për edukimin, shkencën dhe kulturën.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]