Marigona Dragusha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Emri: Marigona "Gona" Dragusha
Ditëlindja: 23 shtator 1990
Profesioni: Modele
Të tjera: Fituse e vendit III në Miss Universe

Marigona Dragusha, njohur ndryshe si Gona, lindur më 23 shtator 1990, është një modele dhe fituesja e Miss Universe Kosova për vitin 2009. Ajo arriti në Top 5, dhe zuri vendin e shoqërueses së dytë, rezultai më i lartë nga një kandidate nga Kosova.