Mariniqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marinići
—  Qytet  —
Marinići is located in Kroacia
Marinići
Marinići
Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Primorje-Gorski Kotar
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.37°0′0″V 14.39°0′0″L / 45.37000°V 14.39000°L / 45.37000; 14.39000 (Marinići)Koordinatat: 45.37°0′0″V 14.39°0′0″L / 45.37000°V 14.39000°L / 45.37000; 14.39000 (Marinići)
Popullsia 3.962 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1

Marinići (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Primorje-Gorski KotarKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 3962 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 3887 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 3139 banorë. Popullsia ka ndryshuar me 1.93%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Primorje-Gorski Kotar