Marisa Jossa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marisa Jossa
Marisa Jossa Miss Italia 1959.jpg
Miss Italia
Informacione
Lindja1938
Napolië, Itali
Profesion(e)


Marisa Jossa (lindur më 1938), është personalitet TV dhe modele italiane. Në moshën 20 vjeçare, në verën e vitit 1959, u kurorëzua "Miss Italia".

Edhe vajza e saj, Roberta Capua, u bë Miss Italia, në 1986.[1]

Referenca[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Roberta Capua, chi è sua mamma