Marisa Jossa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Marisa Jossa
Background information
Lindi1938
Napolië, Itali

Marisa Jossa (lindur më 1938), është personalitet TV dhe modele italiane. Në moshën 20 vjeçare, në verën e vitit 1959, u kurorëzua "Miss Italia".

Edhe vajza e saj, Roberta Capua, u bë Miss Italia, në 1986.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Roberta Capua, chi è sua mamma". Arkivuar nga origjinali më 2 tetor 2019. Marrë më 4 tetor 2019. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)