Jump to content

Mariana Kondi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Marjana Kondi)

Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.

Marjana Kondi u lind në Tiranë21 shkurt 1961. Aktore e teatrit të estradës. Interpretoi disa role në kinema mes të cilëve një rol kryesor tek “Fejesa e Blertës”, si dhe disa role në telefilmat e TVSH. Gjithashtu ka marrë pjesë në seritë e para te shfaqjes "Portokalli", gjatë vitit 2004-2005 në Top Channel.Ne vitin 2024 ajo mori pjese ne programin realty show "FERMA VIP".

Jetëshkrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Aktiviteti profesional[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Filmat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kuriozitete[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]